Kamila Ciok
Najchętniej zaczęłabym od tego w co wierzę. To dla mnie codzienna energia, to moje powietrze, to wypełnia moją duszę i sprawia, że jestem. Wiara w świadomość bycia jednością społeczeństwa. Każda myśl, każde słowo mające swoją wagę, która tworzy nasz świat, która ma wpływ na mnie, Ciebie, na całość podążania i tworzenia systemu, którego jesteśmy częścią. Nieustannie naszymi decyzjami uczestniczymy w procesie modelowania otoczenia, naszego kraju, kontynentu, wszystkiego. Wierzę, że jednostka to właśnie esencja, że każda z osób ma w sobie światło, które ma szansę na stworzenie dobra. Wiara w człowieka, wiara w jego wartość, w jego wewnętrzną miłość, daje mi szansę na widzenie, na słyszenie, na czucie.
Od dziecka w podróży między Warszawą a Republiką Dagestan, i tym całym kresem świata. Od 2012 roku zaangażowana w sektor działalności społecznej oraz artystycznej w Polsce (W 2004 przy wsparciu Mamy, Diany Alimuradowej Ciok, przeprowadziła akcję społeczno – humanitarną
dla dzieci poszkodowanych w ataku terrorystycznym w Biesłanie). Od 2016 roku występująca na międzynarodowych konferencjach mówiąc między innymi o świadomości podczas aktywizmu, ważności samorozwoju, oraz o tym jak istotna jest międzynarodowa współpraca w imię tworzenia długotrwałych i skutecznych rozwiązań. Od 2017 roku pracująca nad projektem rozwojowym dla młodzieży na terenie Republiki Dagestan. Od 2018 roku jest prezesem SDG Youth Council powstałego w Pakistanie, w którym podczas swoich podróży poznaje wielowymiarowe sektory społeczne. Momentem, który za każdym razem powoduje u niej siłę w sercu, jest spotkanie oraz przeprowadzony warsztat dla dziewczyn w wiosce Gilgit, w Pakistańskich Himalajach. Od zawsze jej głównym zajęciem jest bycie dla drugiego człowieka, poprzez bycie sobą.
Prezeska Fundacji Alimuradowa Organisation; Członkini Zarządu Fundacji Poland Helps Poland; jest częścią Stowarzyszenia Stanisława Wyspiańskiego (w 2018 roku nominowana, jako działacz społeczny roku); 25under25 Forbes; udziela się w HER Docs Film Festival oraz Shams Community; ambasador Zwolnieni z Teorii; rozwija Humans of Dagestan; w czasie wolnym mentoruje projekty/fundacje, którym celem jest wprowadzenie długoterminowego rozwiązania w poprawę społeczeństwa.